Πλατφόρμα Ηλεκτρονικών Αιτήσεων Υποψήφιων Φοιτητών Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές καλούνται να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους έως και 15 Ιουνίου 2020. Υποβολή Αίτησης

Δημοσιεύσεις από τη διπλωματική εργασία της φοιτήτριας Χατζησταύρου Κυριακής

Η μεταπτυχιακή φοιτήτρια του ΔΠΜΣ Χατζησταύρου Κυριακή στα πλαίσια της διπλωματικής της με επιβλέποντα τον κ. Ελευθέριο Αγγελή δημοσίευσε δύο εργασίες (σε πρακτικά συνεδρίου και συλλογικό τόμο):

1)      Chatzistavrou, K., Kakarontzas, G., & Angelis, L. (2016, November). Fuzzy Grading for Adaptability in a Learning Platform. In Proceedings of the 20th Pan-Hellenic Conference on Informatics (p. 19). ACM.

2)      L. Angelis, M. Bohlouli, K. Hatzistavrou, G. Kakarontzas, J. Lopez and J. Zenkert, «The COMALAT approach to individualized e-learning in job-specific language competences», In C. Linnhoff-Popien, R. Schneider, M. Zaddach (Ed.), Digital Marketplaces Unleashed, Springer, 2017 (to appear).